Mojmír Mikuláš

Lídrem kandidátky PATRIOTI PRO PRAHU 3 je Ing. Mojmír Mikuláš – předseda spolku JEDEME AUTEM z.s., zastupitel MČ Prahy 3, člen dopravní komise Prahy 3, předseda SV.

Mojmírovi je 54 let a je to žižkovský rodák. Na základku chodil na ZŠ Chelčického a do svých 17ti let hrál fotbal za Viktorku Žižkov.

Vystudoval stavební fakultu, obor ekonomika a řízení, ale profesní život ho posunul i do oblasti zahraničního cestovního ruchu, dopravy, správy nemovitostí.

Od roku 2014 je zastupitelem MČ Praha 3, když mandát získal s kolegou Štampachem v dresu Svobodných. Ve volebním období 2014 – 2018 byl  členem Výboru pro územní rozvoj, členem Kontrolního výboru a Komise pro sport a volný čas. Po politických změnách na radnici na jaře 2018 se stal na půl roku radním MČ Praha 3, kde měl na starosti oblast dopravy a vedlejší hospodářské činnosti.

V komunálních volbách 2018 byl členem vítězné Koalice pro Prahu 3, nicméně vládnoucí koalici na radnici utvořila sestava „poražených“ TOP 09 + STAN, Pirátů a Zelených. Z tohoto důvodu skončil v opoziční roli a byl členem Kontrolního výboru, Výboru pro dotační politiku, Dopravní komise a Komise pro vedlejší hospodářskou činnost.

Od loňského roku je Mojmír bez politické příslušnosti a na jaře využil nabídku kamaráda a předsedy PATRIOTI ČR Jirky Vítka na sestavení kandidátky Patriotů a nezávislých na naší Praze 3.

Mojmír má jednu ženu a dva syny a rodina je pro něj prioritní. Mezi další zájmy patří samozřejmě politika, motorismus, cestování, humor a žižkovské hospůdky. Do dnes hraje aktivně fotbal a je věrným fanouškem Viktorky Žižkov.

Follow by Email
Facebook
Twitter