Daniel Bušek

Na osmém řádku kandidátky PATRIOTI PRO PPRAHU 3 je Daniel Bušek – projektový manažer, majitel baru Briketa

Jmenuji se Daniel a je mi 31 let,

většinu života jsem strávil na Žižkově. Jako dítě jsem chodil do školy nám. Jiřího z Lobkovic a kromě chaty trávil většinu dětství na Vinohradech a na Žižkově. Následně se rodina přestěhovala k Nákladovému nádraží Žižkov, kde žiji s přestávkami do dnešního dne.

Proč mě zajímá Žižkov:

Za posledních 20 let se na Žižkově událo spoustu změn, jak pozitivních, tak negativních. Dnes už asi ani neplatí Žižkovu a Libni obloukem se vyhni. Nicméně i tento Žižkov měl svoje kouzlo. Za poslední léta se ze Žižkova začala stávat dražší oblast asi po vzoru Vinohrad nicméně spousta i hůře situovaných jedinců tu stále zůstává a tak se zde často potkávají skupiny, které k sobě mají daleko (např. parčík u Nákladového nádraží vs lidé ve staré zástavbě vs. Central Park) a tak nějak dělají, že se ani nevidí. V okolí Nákladového nádraží (nejenom zde) se staví více než kdy jiny, těžko říct jak to bude vypadat, každopádně s cenou bytů to bude podobné, jako u Central Parku. Je až trochu ironií, že se ze Žižkova stává SODOSOPA (ze seriálu South Park – video na youtube). Díky tomu se obávám, že Žižkov ztratí svojí osobitost, kterou vždy měl a stane se z něj jen další Rezideční čtvrť, kde se lidé nepozdraví a nebudou mít spolu nic společného, kromě místa bydlení. Další věcí je, že velká sociální propast jednotlivých skupin (nově příchozí, stará zástavby a ty ostatní) vytvoří více nenávisti a neschopnosti se dohodnout na základních bodech a potřeb místa, kde žijeme.

Vím, že doba se mění, ale není občas krásné slyšet jo ty si ze Žižkova jo? Tam to musí být nebezpečný co?

Profesní život – Moje první práce byla řidič poštovního vozu pro Olšanskou poštu. Následně jsem odcestoval za prací do Norska, kde jsem strávil jeden rok manuální prací. Po návratu do ČR jsem si rozšířil řidičský průkaz na skupiny C+E a splnil si svůj dětský sen a několik měsíců řídil Tatru. Po této a dalších spíše manuálních zkušenosti jsem začal hledat něco stálého a v roce 2015 jsem nastoupil do IT firmy, kde jsem našel práci, která mě baví a naplňuje. Aktuálně působím na pozici projektového manažera. V práci se setkávám s různorodou škálou živnostníků, firem a korporací. Baví mě zjišťovat potřeby, klientů a převádět myšlenky do reálného výsledku. Dnešní svět je složité místo, kde každá profese jde do hloubky a lidé díky tomu zapomínají na základní principy a potřeby lidí nebo zákazníků. Mojí prací je vytvořit řešení tak, aby zákazník přesně věděl co firma nabízí a jestli je pro něj tou správnou volbou.

Mezi mé koníčky patří jízda na motorce, výlety s přítelkyní a naším psem, rekreační box, hraní na PC a v neposlední řadě máme s otcem a bratrem pronajatý bar Briketa, který má velmi zajímavou historii, kde se snažíme zachovat část Žižkova, který si pamatujeme a má své kouzlo i v dnešní době, nicméně některé věci již dnes existovat nemohou…

Follow by Email
Facebook
Twitter