Gabriela Sedláčková

Číslo tři na kandidátce PATRIOTI PRO PRAHU 3 má Gabriela Sedláčková – ředitelka pubicistiky VOX TV, spolumajitelka baru Behind the Curtain, projektová manažerka SOSp

Gabriela pochází z Moravy, konkrétně z malé obce na Hané. Na Žižkov se přestěhovala ve svých 19 letech, a tak jej obývá stejnou část života, jako Moravu. Na otázku, zda-li se cítí být moravskou nebo žižkovskou patriotkou, odpovídá, že oboje. Z malé obce si přinesla návyk opečovávání svého okolí, komunitního života a sousedské pomoci. A právě Žižkov jí připadal ideálním místem na to dané návyky uplatňovat. 🙂

Gabriela je na naší kandidátce jednou ze zástupkyň Konzervativní strany. Členkou se stala v roce 2020 a současně vystupuje také jako její tisková mluvčí. Před půl rokem založila s YouTuberem Petrem Kubelíkem V.O.X. TV – internetovou televizi, která se zaměřuje na názorovou pluralitu, kde působí jako ředitelka publicistiky a moderátorka. Spoluvlastní svatební a eventovou agenturu a přes 10 let pravidelně pořádá malé i velké eventy a kulturní akce, například pro jihokorejskou ambasádu. Již dva roky také řídí projekty v neziskovce Společnost pro obranu svobody projevu.

Nejvíce času jí však zabírá žižkovský Bar Behind the Curtain, sídlící ve stejné ulici, jako radnice, který slouží nejenom jako koktejlový bar, ale je také místem pro spousty kulturních akcí: autorská čtení, koncerty, přednášky, školení, workshopy, hraní stolních her… V době pandemie zaregistrovala velkou poptávku žižkováků po rouškách a bar tak přeměnila ze dne na den na Dobrodílnu. S rodinou a pár štamgasty ušili a vydali přes 40000 roušek, rozlili tisíce litrů desinfekce, a spoustě lidem postižených pandemií, především pak rodinám, jejichž živitelé byli najednou bez práce, zajišťovali pravidelně dodávky jídla a hygienických potřeb. To všechno zdarma. Za tuto pomoc byla Gabriela, symbolicky za všechny dobrovolníky, kteří odvedli velký kus práce, navržena a zapsána do knihy cti Prahy 3.

V roce 2018 stála za vznikem petice za zachování farmářských trhů na Náměstí Jiřího z Poděbrad a od žižkovských občanů nasbírala během pár týdnů několik tisíc podpisů. Od té doby se aktivně zapojuje do společensko – kulturních aktivit Prahy 3 jako hrdá žižkovská patriotka. 

Gabriela studuje aktuálně politologii.
Ve volném čase, kterého nemá příliš, se věnuje především rodině a sportu. Krom mixologie koktejlů a módy 40. let ji baví převážně černobílé filmy a studium historie, hlavně té žižkovské.

Follow by Email
Facebook
Twitter